
Lahden Sokoksen Alko uudistuu huippumyymäläksi
Myymälä on remontin vuoksi suljettuna lauantaista 12.8. lähtien viiden viikon ajan. Se avataan jälleen täysin uudistuneena 21.9.
Sulkupäivinä lähin palveleva Alko on Lahti Syke osoitteessa Kauppakatu 18.
Myymälä ja sen ilme uudistetaan Alkon konseptin mukaiseksi huippumyymäläksi, jossa on tarjolla myymäläketjun laajin valikoima tunnelmallisessa ympäristössä. Myymälästä on saatavilla paljon vaihtuvia erikoistuotteita ja harvinaisuuksia sekä huippupalvelu. Tuotemaailmat erottuvat tyyliltään ja tunnelmiltaan.
”Tuomme omat osastot myös kuohuviineille, oluelle, viskeille ja alkoholittomille. Haluamme uudistuksilla vastata asiakkaiden kysyntään,” kertoo Etelä-Suomen aluepäällikkö Jari Hiekkataipale. Tarjolla on aikanaan myös tapahtumia ja tilaisuuksia, joissa pääsee oppimaan ja osallistumaan.
Noin 2250 tuotteen valikoima tarjoaa ainutlaatuisen kurkistuksen maailman jatkuvasti kehittyviin juomatrendeihin. Kasvua Sokoksen aiempaan tuotemäärään on noin 30 %. Vaativakin juomaharrastaja löytää etsimänsä. Valikoimasta noin 1450 nimikettä on viinejä, 350 panimotuotteita ja 450 väkeviä.
Lahden Sokoksen myymälä kuuluu palvelupäällikkö Elina Lampisen myymäläryhmään yhdessä Karisman ja Sykkeen Alkojen kanssa. Huippumyymälöitä tulee maahan kaikkiaan 15, ja ne sijoittuvat isojen kaupunkien keskustojen parhaalle liikepaikalle. Lahti Sokos on näistä maakunnissa ensimmäinen.
Lisätiedot:
aluepäällikkö Jari Hiekkataipale, Jari.Hiekkataipale@alko.fi, puh 020 711 6501